O mně

Jmenuji se Lukáš Stýskal a od roku 2020 se naplno věnuji výrobě kurníků na zakázku.

K této práci jsem se dostal i díky snaze, skloubit své dva velké koníčky, kterými byla práce se dřevem a nezávislé cestování po světě. Protože na takové cestování, kdy vyrazíte s partou přátel obytnými dodávkami po Evropě, je potřeba trochu více času, než dva týdny letní dovolené, věděl jsem, že potřebuji být svým vlastním pánem. Musím přiznat, že v tomto ohledu jsem se možná trochu přepočítal, protože při aktuálním počtu zakázek nelze na dovolenou ani pomyslet.
Za což samozřejmě všem svým zákazníkům, i těm budoucím, moc děkuji a věřím, že budete s Lukášovými kurníky spokojeni Vy, i vaše slepičky.
A nakonec díky své práci i hodně cestuji, protože Vám vybraný kurník nejen sestavím, ale také osobně dovezu.

A jak to celé začalo v praxi?
Zhruba v roce 2012 jsem s kamarádem sestavil první kurník pro slepice. Od té doby jsem se práci se dřevem a zejména pak stavbě kurníků věnoval pravidelně ve svém volném čase. Pracoval jsem takzvaně po práci, doma v dílně. K nevelké radosti všech sousedů často i dlouho do večera. Byl rok 2016 a zrodily se Lukášovy kurníky. Práce se dřevem a vize vlastního podnikání mne pak lákali čím dál více, až se při jedné z cest do Maroka stalo toto rozhodnutí definitivním. Rozhodl jsem se začít stavět luxusní bydlení pro slepice. Ukončil jsem několikaletý pracovní poměr a za podpory své rodiny i přátel vykročil do neznáma. 

Od prvních jednoduchých kurníků jsem se postupem času propracoval k dnešní podobě, což znamenalo často osvojit si i nové dovednosti, jako například klempířinu.
Nyní si neobjednáte obyčejnou dřevěnou boudičku, ale propracované kurníky, za které se vám jistě vaše spokojené slepičky bohatě odvděčí. Kurník lze vybavit například automatickými dvířky, oplechováním střechy, okapy, světlem, topením s termostatem,  nebo klidně i web kamerou, pokud budete tu spokojenost chtít sledovat z vlastního pohodlí.
Spokojení zákazníci jsou pro mne na prvním místě, proto se ve své práci stále zdokonaluji a posouvám vpřed. Snad i díky tomu jsem se v roce 2021 umístil na krásném druhém, místě v soutěži živnostník roku pro Královéhradecký kraj.

 

lukas-styskal-slepice

 

 

KHK_Moneta_2021_2-1024x307